Rychlý kontakt

Informace o kroužcích

Vážení rodiče,

kroužky externích lektorů v naší mateřské škole nejsou. Mateřská škola nedisponuje v odpoledních hodinách volnou kapacitou, prostory jsou plně obsazeny. Po provozní době nemá mateřská škola personální zajištění pro provoz kroužků. Stojíme si za odbornou prací našich pedagogů. Pedagogové mateřské školy zajišťují kvalitní a kvalifikovaný odpolední program. Podporujeme pedagogickou autonomii školy a profesní odpovědnost učitelů za výsledky vzdělávání. Kroužky externích lektorů nejsou v souladu s rámcově vzdělávacím programem předškolního vzdělávání a s našim školním vzdělávacím programem. V odpoledních hodinách využíváme prostory pro děti s podpůrným opatřením k vzdělávání speciálně pedagogické péče. Tyto hodiny jsou vedeny školním speciálním pedagogem a pedagogem mateřské školy.

Odpolední činnosti vedené pedagogy mateřské školy:

Školka Třída Název Cíl Den/hodina Pedagog
Janáčkova Korálek Cvičíme se zvířátky Pohybový Středa /14.00 Maralíková, Zagrapan, Ambrožová
  Pastelka Hopík Pohybový Středa /14.00 Kulhánková, Hudečková
  Stonožka Sokolík Pepík Pohybový Pondělí/14.00 Haroková/Brzezinová
  Berušky Šikovné ručičky Výtvarný Pondělí/14.00 Bialoňová
  Květinka Šikovné ručičky Výtvarný Pondělí/14.00 Lehnertová
  Pampeliška Sokolíček Pohybový Pondělí/14.00 Muroňová, Urbančíková
  Včelky Zpíválek Hudební Čtvrtek/14.00 Buchtová
    Cvičíme s dětmi Pohybový Čtvrtek/14.00 Magnusková
  Motýlek Cvičíme se zvířátky Pohybový Čtvrtek/14.00 Kadúchová
Smetanova Beruška Tvořílek Výtvarný Středa/14.15 Závodná
  Beruška Zpíválek Hudební Středa/14.15 Tkáčová
  Včelka Papíráček Výtvarný Středa/14.15 Volná
  Včelka Tanečky Taneční Středa/14.15 Kotková
  Motýlek Šikulové Výtvarný Středa/14.15 Veličková
  Motýlek Zvoneček Hudební Středa/14.15 Kubalová
Nová Ves   Všeználek Pokusy Středa/14.15 Hlístová, Kurečková
Lubno   Angličtina   Úterý / 14.00 Honková
    Cvičení se zvířátky Gymnastika   Méryová

Nadstandartní činnosti mateřské školy:

Lyžařský výcvik, plavání dětí, solná jeskyně, saunování, návštěvy divadel, návštěva kina, dopravní hřiště, návštěva knihovny, organizace výletů a exkurzí, vzdělávací programy ZOO a planetárium a svět techniky.

Kvalita mateřské školy není hodnocena počtem kroužků externích lektorů. Naší práci děláme pro spokojenosti dětí.

S pozdravem.

Mgr. Barbora Výmolová ředitelka mateřské školy

Kroužky

Provozní doba

MŠ Janáčkova

Pondělí – pátek: 06:00 – 16:30
Víkendy a svátky: ZAVŘENO

MŠ Smetanova
MŠ Lubno
MŠ Nová Ves

Pondělí – pátek: 06:30 – 16:00
Víkendy a svátky: ZAVŘENO

 

Pro rodiče

Mateřská škola Janáčkova má vlastní školní kuchyň, kde připravují paní kuchařky pro děti: přesnídávku, oběd, odpolední svačinu. Během dne je ve třídě i při pobytu na školní zahradě zajištěn pitný režim. Více…
Kroužky pro děti z mateřské školy organizované externími lektory jsou ve školním roce 2021/2022 přesměrovány do prostor Kulturního centra Frýdlant nad Ostravicí. Jedná se o výuku angličtiny, šachů, tanečky – Antonio. Více…

Pokud vypravíte svého potomka letos poprvé do školky, možná už přemýšlíte, co všechno bude potřeba koupit a nachystat. My vám poradíme. Více…

Možná si kladete otázku, co všechno Vaše dítě musí zvládnout, aby mohlo na podzim v naprostém klidu nastoupit do školy. Více…

Začátek docházky do mateřské školy je pro dítě velkou změnou a přináší spoustu pocitů a zážitků, se kterými se musí vyrovnat. Některé děti snášejí adaptaci na nové prostředí s problémy, každé ráno pláčou a nechtějí se rozloučit s maminkou nebo tatínkem. Více…