Rychlý kontakt

Informace k zápisu

Zápisy k předškolnímu vzdělávání se konají dle § 34 školského zákona, dne 7. května 2024. V dubnu můžete využít elektronického předzápisu – viz informace níže. 

Rada města na své 28. schůzi, konané dne 4.3.2024 usnesením č. 28/4.7 odsouhlasila návrh termínu a místo konání zápisu dětí k předškolnímu vzdělávání do Mateřské školy Frýdlant nad Ostravicí, ul. Janáčkova 1444, příspěvková organizace.  

Elektronický předzápis na školní rok 2024/2025 

Je možno využít elektronického předzápisu v termínu 1. dubna – 30. dubna 2024. 

Vážení rodiče,

pro usnadnění a urychlení zápisu Vašeho dítěte do naší mateřské školy můžete využít Elektronického předzápisu. Na webu: www.elektronickypredzapis.cz stačí vyhledat naší mateřskou školu, zaregistrovat se a předzapsat se do ní. Je také možno využít přímý odkaz na informační stránku naší mateřské školy:

https://elektronickypredzapis.cz/materska-skola/frydlant-nad-ostravici-janackova

https://elektronickypredzapis.cz/materska-skola/frydlant-nad-ostravici-smetanova

https://elektronickypredzapis.cz/materska-skola/frydlant-nad-ostravici-nova-ves

https://elektronickypredzapis.cz/materska-skola/frydlant-nad-ostravici-lubno

Dále Vás program navede, jaké další kroky je potřeba podniknout (tisk vyplněné žádosti, návštěva lékaře) a vše potřebné doručit do MŠ stanoveným způsobem v termínu řádného zápisu.

Milí rodiče, zde najdete informace o kapacitě volných míst pro školní rok 2024/2025: 

Kapacita volných míst 

Zápis dětí do mateřských škol pro rok 2024/2025 – plakát

Elektronický předzápis dětí do mateřských škol pro rok 2024/2025 – plakát

 

 

————————-

Provozní doba

MŠ Janáčkova

Pondělí – pátek: 06:00 – 16:30
Víkendy a svátky: ZAVŘENO

MŠ Smetanova
MŠ Lubno
MŠ Nová Ves

Pondělí – pátek: 06:30 – 16:00
Víkendy a svátky: ZAVŘENO

 

Pro rodiče

Mateřská škola Janáčkova má vlastní školní kuchyň, kde připravují paní kuchařky pro děti: přesnídávku, oběd, odpolední svačinu. Během dne je ve třídě i při pobytu na školní zahradě zajištěn pitný režim. Více…
Kroužky pro děti z mateřské školy organizované externími lektory jsou ve školním roce 2021/2022 přesměrovány do prostor Kulturního centra Frýdlant nad Ostravicí. Jedná se o výuku angličtiny, šachů, tanečky – Antonio. Více…

Pokud vypravíte svého potomka letos poprvé do školky, možná už přemýšlíte, co všechno bude potřeba koupit a nachystat. My vám poradíme. Více…

Možná si kladete otázku, co všechno Vaše dítě musí zvládnout, aby mohlo na podzim v naprostém klidu nastoupit do školy. Více…

Začátek docházky do mateřské školy je pro dítě velkou změnou a přináší spoustu pocitů a zážitků, se kterými se musí vyrovnat. Některé děti snášejí adaptaci na nové prostředí s problémy, každé ráno pláčou a nechtějí se rozloučit s maminkou nebo tatínkem. Více…