Rychlý kontakt

Co dítě potřebuje do MŠ

Níže je uveden seznam věcí, které budou děti potřebovat. Upozorňujeme, že všechno oblečení by mělo být podepsané.

-oblečení do třídy – tepláky, legíny, tričko
-přezůvky do třídy – bezpečné s pevnou patou!
-oblečení na pobyt venku – v létě – tepláky – ne stejné jako do třídy, kraťasy, kšiltovku
-v zimě – rukavice, oteplovačky nebo kombinézu
-pyžamo – děti si nosí v pátek domů na vyprání /vhodné je přišít poutka na pověšení/
-menší hrníček na pití do třídy
-do pytlíku v šatně vložte náhradní oblečení – spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláky – nehoda se může stát každému!

Oblečení i obuv dětem podepište, neboť často dochází k záměně a dejte takové, aby si je dítě mohlo snadno a samostatně obléci. Na zahradu mají mít děti starší oblečení, aby nebyly omezovány ve hře, starostí o nové věci.

 

Provozní doba

MŠ Janáčkova

Pondělí – pátek: 06:00 – 16:30
Víkendy a svátky: ZAVŘENO

MŠ Smetanova
MŠ Lubno
MŠ Nová Ves

Pondělí – pátek: 06:30 – 16:00
Víkendy a svátky: ZAVŘENO

 

Pro rodiče

Mateřská škola Janáčkova má vlastní školní kuchyň, kde připravují paní kuchařky pro děti: přesnídávku, oběd, odpolední svačinu. Během dne je ve třídě i při pobytu na školní zahradě zajištěn pitný režim. Více…
Kroužky pro děti z mateřské školy organizované externími lektory jsou ve školním roce 2021/2022 přesměrovány do prostor Kulturního centra Frýdlant nad Ostravicí. Jedná se o výuku angličtiny, šachů, tanečky – Antonio. Více…

Pokud vypravíte svého potomka letos poprvé do školky, možná už přemýšlíte, co všechno bude potřeba koupit a nachystat. My vám poradíme. Více…

Možná si kladete otázku, co všechno Vaše dítě musí zvládnout, aby mohlo na podzim v naprostém klidu nastoupit do školy. Více…

Začátek docházky do mateřské školy je pro dítě velkou změnou a přináší spoustu pocitů a zážitků, se kterými se musí vyrovnat. Některé děti snášejí adaptaci na nové prostředí s problémy, každé ráno pláčou a nechtějí se rozloučit s maminkou nebo tatínkem. Více…