Rychlý kontakt

MŠ Nová Ves

Snahou kvalifikovaných zkušených pedagogů je, aby se děti v naší mateřské škole cítily příjemně, bezpečně a spokojeně. 

Rodičům chceme být zárukou toho, že o jejich děti bude vždy dobře postaráno.

Kapacita mateřské školy:  2 třídy
Provozní doba:  6.30 – 16.00 hodin

Mateřská škola v Nové Vsi, přilehlé části Frýdlantu nad Ostravicí, disponuje dvěma přirozeně věkově smíšenými třídami. Venkovský typ školy umocňuje umístění v rekonstruované budově bývalého rodinného domu. Přístavba z roku 2017 povýšila vnitřní uspořádání na velkoryse řešený prostor, vytápění tepelným čerpadlem za současného zateplení budovy, třídy jsou vybavené vzduchotechnickými jednotkami.
Pro zvýšení bezpečnosti dětí jsou vstupní dveře opatřeny čipovým zařízením. Strava se dováží z mateřské školy Janáčkova a je připravována ve výdejně.
Podnětné a vybavené uspořádání tříd do center aktivit spolu se stylem výuky je inspirováno  vzdělávacím programem Začít spolu. Jeho krédem je samostatnost, svobodná volba, respekt k individualitě dětí, citlivý přístup a budování partnerství s rodinami.  

Naší vizí je příprava dětí na budoucnost.

Specifické aktivity školy jsou:  hudba – bubnování na djembe, enviromnetální činnosti a podpora přirozeného pohybu. Disponujeme malou tělocvičnou, školní zahradou s herními prvky.

Kontakty:

  • Vedoucí učitelka – Martina Hlístová, kontakt: novaves@msjanackova.cz

Třídy MŠ Nová Ves

  • Stromeček: Martina Hlístová, Bc. Barbora Kurečková DiS, kontakt: stromeceknovaves@msjanackova.cz
  • Lísteček: Ivana Volná, kontakt:listeceknovaves@msjanackova.cz 
  • Školní asistentka: Lenka Juroková

Provozní doba

MŠ Janáčkova

Pondělí – pátek: 06:00 – 16:30
Víkendy a svátky: ZAVŘENO

MŠ Smetanova
MŠ Lubno
MŠ Nová Ves

Pondělí – pátek: 06:30 – 16:00
Víkendy a svátky: ZAVŘENO

 

Pro rodiče

Mateřská škola Janáčkova má vlastní školní kuchyň, kde připravují paní kuchařky pro děti: přesnídávku, oběd, odpolední svačinu. Během dne je ve třídě i při pobytu na školní zahradě zajištěn pitný režim. Více…
Kroužky pro děti z mateřské školy organizované externími lektory jsou ve školním roce 2021/2022 přesměrovány do prostor Kulturního centra Frýdlant nad Ostravicí. Jedná se o výuku angličtiny, šachů, tanečky – Antonio. Více…

Pokud vypravíte svého potomka letos poprvé do školky, možná už přemýšlíte, co všechno bude potřeba koupit a nachystat. My vám poradíme. Více…

Možná si kladete otázku, co všechno Vaše dítě musí zvládnout, aby mohlo na podzim v naprostém klidu nastoupit do školy. Více…

Začátek docházky do mateřské školy je pro dítě velkou změnou a přináší spoustu pocitů a zážitků, se kterými se musí vyrovnat. Některé děti snášejí adaptaci na nové prostředí s problémy, každé ráno pláčou a nechtějí se rozloučit s maminkou nebo tatínkem. Více…