Rychlý kontakt

Váš názor na komunitní centrum Čekárna ve Frýdlantě nad Ostravicí

Dobrý den,

zdravím všechny rodiče naší školky. Pod MAS Frýdlantsko – Beskydy, z.s. běží projekt OPZ + se sociálním zaměřením.  Pod projektem běží pracovní skupiny, které se zabývají komunitním plánováním v území a na jedné z nich, kde jsem také členem, vznikla „potřeba“ zřídit v budoucnosti ve Frýdlantu n. O. „ČEKÁRNU“.
Mělo by jít o bezplatné Komunitní centrum, které by bylo k dispozici pro občany ORP FnO. Zařízení by mělo sloužit např. maminkám s dětmi jako herní zóna a prostor pro setkávání, dětem ZŠ a SŠ jako možnost bezpečného trávení volného času (např. prostoje mezi výukou a odpoledními aktivitami, čekání na spoje či místo pro společné setkávání se), také ale našim seniorům.
Zařízení by mělo nabízet prostory, odborníky z oblasti pedagogiky volného času, herní a relaxační prvky, možnosti realizace občasných workshopů atp.
Nejdříve bychom ale chtěli znát názor občanů, zda skutečně cítí, stejně jako my, potřebonost takového zařízení. Slouží k tomu jednoduchý dotazník, který se bude sdílet prostřednictvím obcí směrem k veřejnosti a pak bychom byli rádi, zda by se prostřednictvím Vás mohl dostat k rodičům Vašich žáků (např. využitím Bakalářů atp.).
Děkuji Vám za pomoc s šířením k té správné cílové skupině a zde je odkaz na dotazník: https://forms.gle/1CskPzeptu5TCbmc9

Mgr. Barbora Výmolová
ředitelka MŠ
tel. 595 178 810

Mateřská škola Frýdlant nad Ostravicí,
ul. Janáčkova 1444, příspěvková organizace
IČ 73184527

Provozní doba

MŠ Janáčkova

Pondělí – pátek: 06:00 – 16:30
Víkendy a svátky: ZAVŘENO

MŠ Smetanova
MŠ Lubno
MŠ Nová Ves

Pondělí – pátek: 06:30 – 16:00
Víkendy a svátky: ZAVŘENO

 

Pro rodiče

Mateřská škola Janáčkova má vlastní školní kuchyň, kde připravují paní kuchařky pro děti: přesnídávku, oběd, odpolední svačinu. Během dne je ve třídě i při pobytu na školní zahradě zajištěn pitný režim. Více…
Kroužky pro děti z mateřské školy organizované externími lektory jsou ve školním roce 2021/2022 přesměrovány do prostor Kulturního centra Frýdlant nad Ostravicí. Jedná se o výuku angličtiny, šachů, tanečky – Antonio. Více…

Pokud vypravíte svého potomka letos poprvé do školky, možná už přemýšlíte, co všechno bude potřeba koupit a nachystat. My vám poradíme. Více…

Možná si kladete otázku, co všechno Vaše dítě musí zvládnout, aby mohlo na podzim v naprostém klidu nastoupit do školy. Více…

Začátek docházky do mateřské školy je pro dítě velkou změnou a přináší spoustu pocitů a zážitků, se kterými se musí vyrovnat. Některé děti snášejí adaptaci na nové prostředí s problémy, každé ráno pláčou a nechtějí se rozloučit s maminkou nebo tatínkem. Více…