bramborovani-tr-pastelka Skončilo září. Bylo to malebné „babí léto“, které dovedlo potěšit spoustu lidí. Také my na Pastelce jsme se z příjemného počasí dovedli radovat. Září je pro děti i učitele měsíc vzájemného poznávání, navazování nových kamarádství, zvykání si na nové autority, zvykání si na nové děti. Jak září příjemně začalo, chtěly jsme ho s kolegyní na naší mš netradičně zakončit. Proto jsme pozvaly také rodiče našich dětí na společné odpolední posezení nazvané „ bramborování“. Proč bramborování? Protože hlavní roli zde hrály brambory a přírodniny. Z brambor děti a rodiče tvořili panáčky, které dozdobili šípky, kaštany, žaludy a jinými plody podzimu. Z brambor byly vyráběny tiskátka, kterými pak zdobili bílá trička. Otiskovaly si také různé listy, ať už javorové, z lípy či jiných stromů. Svou trpělivost si děti procvičovaly při stavbách z kostiček cukru, které spojovaly lepidlem. Bylo to odpoledne, kdy fantazii a představivosti byla popuštěna uzda. Roztomilé výrobky pak zdobily naše vstupní schodiště či parapety v šatně. Aby děti měly dostatek energie, maminky jim přinesly plno dobrůtek, kterými jsme se všichni průběžně posilňovali. Paní učitelky se zase staraly o pitný režim nejen dětí, ale také maminek a tatínků. Že nám všem bylo spolu příjemně svědčí to, že jsme se loučili až ve velmi pozdních odpoledních hodinách. Co si přát na závěr? Ať mají děti takových prožitkových činností, na které budou vzpomínat co nejvíce.

Učitelky třídy Pastelka